Kolagenas – pats gausiausias, natūraliai organizme besigaminantis baltymas. Už šį procesą galima dėkoti jungiamojo audinio ląstelėms – fibroblastams. Su tinkamu kolageno kiekiu išlaikomas kūno stiprumas, tvirtumas bei gera savijauta.
Didžiausia bėda ta, kad po 20 gimtadienio, organizmui tampa vis sunkiau pagaminti šio baltymo natūraliai ir tada po truputį pradeda sekti jo atsargos. Būtent tada pastebime pirmuosius senėjimo požymius – suglebusią bei pavargusią odą. Dar gali susilpnėti kaulai ar atsirasti sąnarių skausmai. Plaukai ir nagai taip pat nebūna tokie stiprūs, kaip seniau. Ir tai tik keli požymiai, kad jūsų organizmui jau pradeda trūkti kolageno.
Tad, ką daryti? Kolageno trūkumą galima kompensuoti papildomai geriant specialius kolageno miltelius.
Kodėl organizme pradeda trūkti kolageno ir kokie požymiai tai išduoda?
Kolagenas sudaro net 70 procentų nagų, plaukų ir odos. Jis tarsi klijai suklijuoja visą organizmą ir leidžia jam tinkamai funkcionuoti. Šis baltymas labai svarbus ne tik grožiui, bet ir tinkamos sveikatos palaikymui. Gaila, bet kad ir ką bedarytume, senstant pradeda mažėti kolageno kiekis organizme. Tai natūralus procesas, kai ima retėti po epidermio sluoksniu esantis kolageno tinklas. Tada ir pastebime pirmąsias raukšles ant veido. Taigi, kolageno nauda pastebima jau po pirmųjų vartojimo savaičių.
Tuo pačiu žmonės tampa nebe tokie judrūs, energingi, nes sumažėja raumenų tonusas ir lankstumas. Prie kolageno sumažėjimo labai stipriai prisideda ir stresas, prasta miego kokybė, besaikis deginimasis saulėje, cukraus, alkoholio vartojimas, rūkymas bei netaisyklingi mitybos įpročiai. Mažesnei kolageno gamybai įtakos turi ir cinko, vitamino C ir antioksidantų trūkumas.
Kolageno trūkumo požymiai kiekvienam asmeniui gali būti skirtingi, nes tam didelės įtakos turi ir genetika, bet galite tai pastebėti iš šių pagrindinių signalų:
- pavargusi, suglebusi, sausa ir raukšlėta oda;
- raumenų ir sąnarių skausmai;
- skilinėjantys, lūžinėjantys nagai ir plaukai;
- problemos su kraujo spaudimu ar virškinimu.
Kolageno nauda
Žinoma, visada galima gauti kolageno natūraliais būdais, su maistu – valgant uogas, riešutus, vaisius, paukštieną ar geriant vištų kaulų sultinį. Tik reikėtų žinoti, kad taip gaunamą kolageną organizmui yra sunkiau įsisavinti. Jo absorbuojama tik iki 30 procentų. Dėl šios priežasties verčiau rinktis kolageno miltelius, kurių įsisavinimas siekia net 90 procentų.
- Kolageno milteliai paprastai būna dar ir su hialurono rūgštimi, vitaminu C ir kitais svarbiais vitaminais.
- Juos patogu vartoti ir visur pasiimti su savimi, kadangi pakuotėje paruoštos atskiros, pamatuotų dozių porcijos.
- Padeda palaikyti normalią odos, plaukų, nagų, dantų, kaulų ir kremzlių funkciją.
- Padeda tinkamai funkcionuoti širdžiai, kraujagyslėms ir žarnynui.
- Pradėjus vartoti kolageno papildus, gana greitai pradedama džiaugtis gražia ir jaunatviška išvaizda bei gera kūno sveikata.